Jazzový festival Bohemia Jazz Fest pořádaný každoročně jazzmanem Rudy Linkou zakončil v neděli večer tradičně koncert v Českých Budějovicích, kde zahráli světoznámí jazzmani a jazzové kapely Extrapolation Trio z Itálie, Joshua Redman Trio z USA a Robben Ford z USA.

"Celou šňůru koncertů, která začala 12. července v Praze na Staroměstském náměstí a skončila v neděli v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II., navštívilo celkem 64 000 lidí, v Českých Budějovicích jich bylo kolem 8000," řekl Fišer.

V rámci festivalu každoročně udělují organizátoři cenu Bohemia Jazz Award od roku 2008 za umělecký přínos a popularizaci jazzové hudby některému z vynikajících světových jazzových umělců. Cenu uděluje správní rada Bohemia Jazz Fest, o. p. s. a je určena nejlepším žijícím umělcům za jejich přínos rozvoji jazzových hudebních žánrů. Umělci si cenu přebírají osobně v rámci konání festivalu. Cenu tvoří skleněná plastika výtvarníka Zdeňka Lhotského, která svým tvarem dlažební kostky symbolizuje středoevropské historické náměstí, na kterém se festival Bohemia Jazz Fest koná.

"V letošním roce si cenu v Českých Budějovicích převzal vynikající americký jazzový hudebník Joshua Redman," dodal Fišer.

Závěr festivalu nešťastně poznamenal opilec, který na hudebníky hodil plastovou lahev a zasáhl jí Robbena Forda do hlavy. "Incident se stal v samém závěru produkce, ten člověk byl tak opilý, že mu snad ani nedošlo, co dělá. Naštěstí vyvázl Robben Ford bez zranění, nicméně se rozhodl v produkci nepokračovat a koncert ukončil," řekl Fišer.

Případem se zabývá českobudějovická policie, která výtržníka na místě zajistila. "Jde o osmadvacetiletého muže z Českobudějovicka, kterého policie vyšetřuje, a není vyloučeno, že jeho útok bude posouzen jako trestný čin výtržnictví. Policie má od svědků amatérské videozáběry, které v tuto chvíli vyhodnocuje," řekla agentuře Mediafax mluvčí policie Regina Tupá.