Během třetího prázdninového týdne přišlo při nehodách o život celkem 21 osob. "Mezi mrtvými bylo pět motorkářů a dvě děti," uvedla Benediktová.

Ve druhém týdnu policie od pondělí do čtvrtka neevidovala žádnou smrtelnou nehodu, statistiku ale už v pátek zkazily čtyři úmrtí na silnicích. Z celkového počtu patnácti obětí, které přišly o život během posledních tří dnů, se v sedmi případech jednalo o motorkáře. Šest jich zahynulo během soboty a neděle.

První prázdninový týden nepřežilo 16 lidí, přičemž nejhorší byl opět víkend s deseti oběťmi. Dohromady si tedy nehody vyžádaly již 52 životů.

Za šest měsíců letošního roku na silnicích zemřelo 381 lidí, což je paradoxně nejlepší výsledek od roku 1990. Nejhorší bilanci v počtu mrtvých si připsal červen, kdy zahynulo rovných 80 lidí. Ačkoli je toto číslo vysoké, stále je to o 9 mrtvých méně než v červnu loňského roku. Po červnu se na místo s velkým počtem mrtvých zařadil leden (78), za něj květen s 63 mrtvými, následuje duben (61), únor (52) a nejméně lidí přišlo o život v březnu (46).