"Mrzelo mě, že domácí pohárová soutěž nemá patřičný zvuk. Využil jsem přátelství s členem představenstva společnosti Ondrášovka Milanem Šedivým, jemuž mimo jiné patří divizní klub ve Voticích, a nyní došlo k uzavření partnerské smlouvy na dva roky s dvouletou opcí. Plynou z toho zajímavé peníze. Vítěz Ondrášovka Cupu dostane prémii dva a půl milionu korun, poražený finalista 750 000 Kč, poražený seminalista 150 000, poražený čtvrtfinalista 50 000 korun," informoval Ivan Hašek.

Společnost Ondrášovka a.s. je známým výrobcem minerálních vod se sídlem v Praze, ale s hlavním výrobním závodem v Ondrášově u Moravského Berouna. Hlavními produkty jsou dva nealkoholické nápoje, minerálky Ondrášovka a Šaratica. Ondrášovka je tradiční domácí přírodní i ochucený nápoj, sírano-sodno-hořečnatá minerální voda Šaratica je známa už více než sto let díky svým léčivým účinkům při problémech se zažíváním také v zahraničí, zejména Francii, Rakousku či Německu.

Předchozím garniturám ve vedení Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) se příliš nedařilo sehnat národnímu poháru důstojného partnera a nebo se to povedlo jen na krátkou dobu. Jednu sezonu se Pohár ČMFS nazýval Raab Kärcher Cup, další námluvy s různými společnostmi nebyly dotaženy do konce. Před uzavřením byla smlouva s Volkswagenem, ale vzhledem ke skandálům, které provázely ligu, tento partner od podpisu smlouvy upustil. Partnerství s Ondrášovkou by mělo být stabilní.

"Získat poháru zajímavého partnera byl jeden z prvních úkolů, které si nové vedení svazu dalo. Zlepšit by se měla proto i prezentace této soutěže. Popularizovat by ji měly i četnější přímé přenosy České televize. Měly by se vysílat už některé zápasy čtvrtfinále," vysvětlil Ivan Hašek, který počítá od sezony 2010-11 i se zavedením Super Cupu. Prestižní souboj vítěze ligy a domácího poháru je v řadě evropských zemí tradiční ouverturou nové sezony.

Národní pohár je v řadě evropských zemí skutečně prestižní záležitostí. Anglický FA Cup je nejstarší soutěží na světě a trofej předává po tradičním finále ve Wembley jeden z členů královské rodiny. Ve Španělsku nese jméno Copa del Rey a vítězi ho předává král. V Čechách dosud řada klubů národní pohár podceňovala, i když otvíral cestu do pohárové Evropy. V posledních letech předával Pohár ČMFS většinou místopředseda svazu a ani na finálovém zápase se nesešla důstojná návštěva. Nové partnerství a lepší marketingová péče by měla být pro národní pohár pozitivním impulsem.