"S vyšetřováním jsme začali už o víkendu a dnes budeme vyzývat poškozené osoby, aby nám písemně poslali oznámení, ve kterých vše podrobně popíší," oznámila Kopecká.

Celou záležitostí se policisté začali zabývat na základě informací z médií. Zatím nechce uvést, jaké konkrétní trestní činy a osoby bude prošetřovat. Zaměří se ale například na incident, ke kterému došlo minulý týden během návratu klientů z Turecka. Delegáti cestovky Tomi Tour požadovali od cestujících 30 eur na osobu s tím, že pokud klienti nezaplatí, cestovka je neodveze k letadlu. Z autobusu pak musela na benzínové pumpě vystoupit rodina, která neměla na zaplacení. Mimořádné poplatky podle některých zpráv vybírali delegáti i při návratu klientů z Řecka.

"Musíme prošetřit, zda to bylo v souladu s právem," podotkla mluvčí. Policie se bude zabývat i podezřením, podle kterého cestovka vybírala zálohy na zájezdy, přestože věděla o nastávajícím krachu. V takovém případě by mohlo jít o podvod.

Tomi Tour ukončila svoji činnost v pátek. Informace o problémech se objevily už minulou neděli, když hotel v Egyptě odmítl ubytovat klienty cestovky. Zástupci Tomi Tour ale ujišťovali, že nejde o závažné potíže.

Tomi Tour je již třetí cestovní kanceláří, která od začátku roku oznámila ukončení činnosti. V polovině června zkrachovala liberecká cestovní kancelář Balkan Travel, o měsíc později ji následovala ostravská Retur.