Obě strany se totiž po vynesení březnového rozsudku odvolaly ke krajskému soudu v Jihlavě.

V kauze by měli v pondělí vypovídat další svědci, kteří potvrdí, nebo vyvrátí tvrzení obžalovaného, třiatřicetiletého Radka Kunce, že on sám je obětí trestného činu a celý případ je vykonstruovaný. Na Kunce totiž během jednoho měsíce podali různí lidé celkem osm trestních oznámení. Soud pak zjistil, že většina z těch, kteří proti Kuncovi vypovídali, má bohatou trestní minulost a navíc je zapletena do podvodných finančních transakcí, které organizuje Kuncova bývalá manželka.

Naopak státní zástupce se proti březnovému verdiktu okresního soudu odvolal proto, že trest sedm a půl roku považuje za příliš mírný vzhledem k rozsahu a četnosti trestných činů i vzhledem k tomu, že Kunc je souzen jako nebezpečný recidivista.

Kunce soud uznal v březnu vinným z devíti trestných činů. Měl různé lidi vydírat a vyhrožovat jim fyzickou likvidací, stejně jako jejich rodinám. Ve snaze zlepšit postavení pohřební firmy, kterou vedla jeho družka, Kunc vydíral a nakonec nechal krutě zbít bývalého pracovníka patologie v nemocnici v Novém Městě na Moravě, který odmítl Anubisu dohazovat zakázky. Po napadení skončil pracovník patologie s trvalými zdravotními následky.

Za obdobné trestné činy byl třiatřicetiletý muž z Herálce na Žďársku už v minulosti několikrát souzen i trestán. Také proto čeká obžalovaný na svůj trest ve vazební věznici.