"Tragická událost se stala ve stanici. Vlak se rozjížděl, měl minimální rychlost. Devětadvacetiletá žena, která přicházela od centra obce, mu na přejezdu vstoupila do cesty. Podle strojvůdce musela soupravu vidět," popsala událost Schindlerová.

Případ se stal krátce po půl páté ráno. Lékař ze záchranné služby, která dorazila na místo, mohl už jen potvrdit smrt mladé dívky. Policisté zůstali na místě, aby vyšetřili okolnosti případu a prověřili, zda šlo o sebevraždu, nebo nešťastnou náhodu. Podle Schindlerové bude nařízena soudní pitva.

Policie už hovořila s dvacetiletým přítelem mrtvé žney. Ten uvedl, že se vraceli od známých a u místní restaurace Beátka se pohádali. Muž poté odešel ve směru na Nové Sedlice, žena se otočila a šla podél tratě směrem na Kravaře. Mladík slyšel vyjíždět vlak a poté i jeho brzdění. Vrátil se proto, ale žena už byla mrtvá.

Ulice Hlavní, která tvoří průtah Štítinou a spojuje Nové Sedlice a Kravaře, byla do osmi hodin zcela uzavřena, nyní už je silniční i železniční doprava opět obnovena.

Podle mluvčího záchranné služby Lukáše Humpla u případu zasahovaly dvě posádky z Opavy. "Když záchranáři dorazili na místo, ženě již nemohli pomoci. Utrpěla totiž mnohočetná poranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla," řekl Humpl.

Od soboty jde podle mluvčího záchranky už o druhé úmrtí chodce po střetu s vlakem. V noci z pátku na sobotu zasahovali u jiné nehody na kolejích třinečtí záchranáři. Před třetí hodinou ranní vyjížděli k železničnímu přejezdu v Třinci. Nákladní vlak tam srazil muže ve věku osmapadesáti let. Jeho tělo zůstalo pod soupravou. I v tomto případě postižený na místě zemřel. Vlak muži utrhl ruku a způsobil mu i další těžká zranění.