Na koncert skupiny Nezmaři s Jihočeskou komorní filharmonií zavítají do Třeboně také členové integrovaného záchranného systému a krizových štábů, kteří si koncert poslechnou jako poděkování za práci při nedávných povodních v kraji.

Během povodní hasiči zaznamenali více než sedm set výjezdů. Policie hlídala evakuované objekty, armáda pomáhala zejména hasičům zabraňovat dalším škodám a odstraňovat ty vzniklé. Krizové štáby obcí velmi dobře spolupracovaly s krajským krizovým štábem. Zdravotní záchranáři v souvislosti s povodní naštěstí ošetřovali jen lehčí zranění. Velmi dobrá byla i koordinace práce Českého červeného kříže při distribuci humanitární pomoci a úklidových prostředků a pomůcek ve vyplavených oblastech.

„Všichni se v boji s vodním živlem ukázali jako nezmaři. Pomáhali poškozeným rodinám vyrovnávat se s nastalou nenadálou situací, rušili své dovolené, pracovali ve dne v noci. Jsem proto rád, že jsme se dohodli s organizátory koncertu a můžeme alespoň některým z těch, kteří při povodni pomáhali, poděkovat pozváním na jistě příjemný koncert v krásném prostředí Třeboně,“ řekl hejtman Zimola.

Při letošním ročníku festivalu Léto v Třeboni se mohou posluchači těšit na unikátní setkání jihočeské folkové kapely Nezmaři s Jihočeskou komorní filharmonií a Třeboňskými pištci. V zámeckém parku se 8. srpna od 20 hodin setká pod širým nebem jihočeská klasika. ,,Jsem rád, že projekt Jihočeská klasika se v této situaci nestává jen koncertem, na který se těšíme. Slovo klasika by mělo být i významem toho, že když je potřeba pomoci, tak prostě pomůžeme. Že to je klasika,“ vysvětlil za organizátory koncertu Pavel Barnáš důvody, proč občanské sdružení Okolo Třeboně věnovalo sto padesát lístků z celkových tří stovek, které budou rozděleny mezi členy integrovaného záchranného systému a krizových štábů.