První vystoupení zpěvaččina koncertního BANG BANG tour 09 se uskuteční 7. září v Kulturním domě Sidia v Olomouci. V dalších dnech pak Bílá zavítá do Domu kultury v Ostravě, do Boby centra v Brně, do Kongresového centra Aldis v Hradci Králové, do Domu kultury Inwest v Plzni a rovněž do Gerbera Budvar Arény v Českých Budějovicích. Naposledy potěší své příznivce na koncertu ve Zlíně, a to 6. října v sále Velkého kina.

"Kromě osvědčeného reportoáru uslyší návštěvníci i žhavé novinky z jejího připravovaného nového alba, včetně pilotního singlu s názvem BANG BANG," uvedla Konvičná.

Letošní turné se Lucie Bílá rozhodla spojit s propagací Nadace policistů a hasičů, jejímž cílem je mimo jiné podpora pozůstalých po padlých hrdinech těchto náročných profesí. Během nového koncertního programu se na projekci odehrají i dva příběhy z reálného života konkrétních hrdinů. Dojde i k předání finančních darů pro zmíněnou nadaci. Pozůstalé po tragicky zemřelých policistech a hasičích pozve zpěvačka i na speciální neveřejný koncert do Barrandovských ateliérů.

Lucie Bílá, vlastním jménem Hana Zaňáková, se narodila v roce 1966 a vyučila se dámskou krejčovou. Ve svých hudebních začátcích byla členkou skupin Arakain a Rock-Automat. Sólovou kariéru zahájila v druhé polovině 80. let a své debutové album vydala v roce 1986 pod jednoduchým názvem Lucie Bílá. Jejím prvním úspěšným singlem byla píseň Neposlušné tenisky. Postupně si získávala čím dál větší popularitu u široké veřejnosti, k čemuž také přispěla její aktivní účast v mnohých muzikálech. Hlavní role ztvárnila v Johance z Arku, Bídnících, Draculovi, Elixíru života a dalších.

Bílá doposud získala celou řadu cen Akademie populární hudby - Anděl či Českého slavíka a pravidelně vítězí v diváckých anketách o nejoblíbenější zpěvačku.