"Výsledek dneska nehraje naprosto žádnou roli. Roli hraje to, že z tohoto zápasu máme nějaké poznatky o únavě, takže musíme doladit ten tým na zápasy po stránce síly. Dnes jsme také mohli vidět nějaké myšlenkové pochody hráčů, které byly někdy obrácené, než bychom si představovali, což je ale také dobře, protože se o tom můžeme bavit včas," řekl krátce po utkání agentuře Mediafax liberecký trenér Ladislav Škorpil.

Liberečtí disponují nesmírně silnou útočnou činností. Kormidelník Slovanu má k dispozici hned sedm kvalitních útočníků. V zápase proti Vlašimi dostali příležitost Martan s Nezmarem, ve druhém poločase přišel na trávník Jirouš, Diviš a Smetana. Liberečtí navíc nechali odpočívat nejlepšího střelce uplynulého ročníku Gambrinus ligy Andreje Keriče, který v úvodním ligovém duelu proti Kladnu nemůže nastoupit kvůli karetnímu trestu. Ze stejného důvodu pauzíroval i další forvard Jan Blažek.

"Je tu předpoklad, že někdo odejde na hostování a někdo bude hrát za B-tým. Určitě však není jasně dáno, že by například Martan, pokud se nedostane do nominace, musel odejít někam na hostování. Vzal jsem si ho sem z B-týmu proto, aby měl kvalitnější tréninkový proces, hrál s lepšími hráči než v béčku. V momentě, kdy ale třeba usoudíme, že by bylo dobré, kdyby si zkusil někde stabilně druhou ligu, tak tak učiníme. Martan měl ovšem v přípravě zápasy, kde patřil k nejlepším jako na turnaji v Čelákovicích," komentoval přetlak kvalitních útočných hráčů Ladislav Škorpil.

Pod Ještědem zatím zůstává i útočník Martin Jirouš, o jehož odchodu se spekuluje, když o něj má zájem Sparta. "Mezi naším vedením a hráčem proběhlo v sobotu jednání. Jirouš dostal nabídku, kterou promýšlí. Z mých posledních dostupných informací, které mám, vyplývá, že by tu měl zůstat," řekl Ladislav Škorpil.

Liberecký útočník zatím nechtěl o své situaci přiliš hovořit. "Mám v hlavě nějakou myšlenku, mám ještě pár dní na rozmyšlenou. Jasno bych měl mít ještě před začátkem ligy. Pokud bych však v Liberci zůstal, určitě bych se snažil přesvědčit svými výkony trenéry, že patřím do základní sestavy," sdělil agentuře Mediafax Martin Jirouš.