Liberecký trenér Škorpil nechal v duelu proti Vlašimi odpočívat několik opor (Kerič, Blažek, Liška), v sestavě se neukázal ani Petr Papoušek, který se zotavuje po zranění. Vlašim zahrozila v utkání jako první, ve 3. minutě utekl Brožík a proti jeho nebezpečné jedovce levou nohou musel zasahovat gólman Zlámal. V 7. minutě si naskočil na rohový kop Dočkala útočník Nezmar, jeho hlavička ale přesná nebyla.

Ve 14. minutě se poprvé divákům představila nová posila z Chorvatska, tvořivý záložník Čorič. Jeho přízemní rána skončila těsně vedle tyče. V 17. minutě mohl už Slovan udeřit, agilní Martan však zamířil pouze do tyče. Stejný hráč nebyl úspěšný ani ve 31. minutě, jeho pokus branku o chloupek minul. Do poločasu ještě zkoušel změnit skore Brožík, ani jemu se ale ve finální fázi nedařilo.

Ve druhé půli několikrát nebezpečně zahrozila nová tvář Severočechů rychlonohý forvard Jaroslav Diviš. Gólu se však Liberečtí dočkali až v 70. minutě. Rychlou kombinci dokončil povedenou ranou Bořek Dočkal. Více gólů už nepadlo a tak Liberečtí porazili Vlašim 1:0.

Přípravný fotbalový zápas:

FC Slovan Liberec - FC Graffin Vlašim 1:0 (0:0)
Branka: 70. Dočkal. Rozhodčí: Bílek - Ubias, T. Kovařík. ŽK: Vácha, Vlasko (vš. Liberec).

Sestava Liberce: Zlámal (46. Hauzr) - Janů (60. Vulin), Radek Dejmek, Holeňák (46. Kelič), Gebre Selassie - Dočkal (71. Frejlach), Čorič (46. Purič), Gecov (71. Vlasko), Vácha (81. Smetana) - Nezmar (46. Jirouš), Martan (46. Diviš).