Byznys rebel je dílčí kategorií podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku a je určená podnikatelům, kteří nabízejí na své výrobky a služby delší záruky, specializují se na opomíjené skupiny zákazníků nebo jejich podnikání stojí na neobvyklých základech. „Příkladem byla vloni advokátní kancelář, která má otevřeno 24 hodin denně a zákazníci ušetří čtyři pětiny nákladů. Dále pak vozíčkářka, která zajišťuje dopravu pro osoby s tělesným postižením nebo prodejna zahradní techniky, kde si zájemce může vyzkoušet stroj přesně při té činnosti, na kterou ho potřebuje,“ uvedl Hlavinka.

Do kategorie Byznys rebel se lze přihlásit napsáním dvou krátkých odstavců na www.firmaroku.cz do konce července. Vítěz bude vyhlášen 9. září společně s krajskými vítězi podnikatelských soutěží Živnostník roku a Firma roku Zlínského kraje.

Vloni získala celorepublikový titul síť samoobslužných barů The Pub Franchising. „Naše vítězství k nám nejen přivedlo mnoho nových potenciálních franchisantů, ale taky nás morálně motivovalo k dalšímu rozvoji našeho podnikání. Nemluvě o nárůstu návštěvnosti našich internetových stránek,“ sdělil jednatel vítězné firmy Martin Šampalík. Ve Zlíně získal vloni titul Byznys rebel malíř Pavel Kirchner z Vizovic, který se ve svém řemesle inspiruje starými mistry a představováním moderních malířských technik usiluje o posílení prestiže malířského řemesla.