Policie psychicky nemocného muže obvinila z trestného činu braní rukojmí. Původně policisté plánovali obvinění z omezování osobní svobody a vydírání. "Kvalifikaci jsme změnili, protože je tam vyšší testní sazba," vysvětlila Zoulová a dodala, že muži tak hrozí desetiletý pobyt za mřížemi.

Obviněný muž využil svého práva nevypovídat, proto vyšetřovatelé stále neznají jeho motiv. Policie podala návrh na vzetí do vazby, o kterém se rozhodne v pondělí.

Podle policie se drama odehrálo poté, co rodiče se svým dítětem přišli domů, muž dívenku chytil a odtáhl ji do pokoje, kde ji držel jako rukojmí. "Zatím nevíme, co požadoval. Mluvil dost nesouvisle a celé to trvalo dlouho.

Policii se podařilo 42letého pachatele zneškodnit, aniž by dívence ublížil. Ale i tak lékaři holčičce a její rodině poskytli psychologickou péči. "Rodičům jsme předali kontakt na organizaci, která se zabývá posttraumatickou poruchou," pokračovala Zoulová.

Muž byl při zásahu lehce zraněn, proto ho záchranka odvezla do nemocnice, kde byl ošetřen. V neděli dopoledne ho vyslechl vyšetřovatel. Podle policie muž žil u rodiny v podnájmu. "Měl u nich pronajatý pokoj," ukončila Zoulová.