Štěpánek získal místo lídra 80 procenty hlasů. "Kandidátka je sestavena ze směsi lidí se zkušenostmi z regionální i celostátní politiky," uvedl Štěpánek. Lídr pražských zelených také připomněl, že v Praze má Strana zelených nejvyšší volební výsledky. V pražských městských částech zasedá přes sedmdesát zastupitelů Strany zelených. „Tradiční zelená témata, ochranu životního prostředí nebo preferenci veřejné dopravy, rozšíříme o témata ekonomická a sociální. Jdeme do voleb jako výrazná modernizační síla ve společnosti,“ řekl Štěpánek.

Na další místa kandidátky byla zvolena jako dvojka Klára Laurenčíková, náměstkyně ministryně školství pro oblast sociálních programů ve školství a Ondřej Mirovský, předseda finančního výboru v Praze 7 a vůdčí osobnost kampaně Zachraňme Letnou, který je číslo tři na kanddátce zelených v Praze.

Mezi kandidáty je i bývalý starosta Klánovic Ladislav Hrabal, jedna z vůdčích postav boje za záchranu Klánovického lesa před záměrem soukromé firmy postavit zde golfové hřiště.

Na pražské kandidátce není Martin Bursík. Podle Štěpánka však situace není uzavřena a Bursík by mohl vést jeden ze zbývajících 13 krajů. "Nechte se překvapit," řekl Štěpánek.