„Sochařské sympozium se narodilo v loňském roce, kdy pětice sochařů vytesala do pískovce své umělecké představy. A protože měl loňský nultý ročník úspěch u veřejnosti i výtvarníků, byla tak založena zajímavá tradice,“ řekla agentuře Sedláčková s tím, že tentokrát bude osm výtvarníků tvořit díla z javorového dřeva na téma Archetyp bytí v prostoru. Při loňském sympoziu se tvořily sochy z pískovce.

Sochařská dílna se uskuteční od 20. do 31. července, opět v areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie. Veřejnost tam bude moci přímo při práci sledovat Miroslava Doležela, Karla O. Hájka, Herberta Kiszu, Romana Křelinu, Jitku Kůsovou, Jiřího Němce, Sylvu Prchlíkovou a Josefa Zedníka.

Na sobotu 25. července je nachystán doprovodný program s názvem Horké léto, který připravilo divadlo VeTři, ve spolupráci s Hitrádiem FM. Během odpoledne vystoupí například kouzelník Vendelín, malé i velké jistě zaujme bublinová show či mistr biče Pavel Votápek. Program začne v 15 hodin a skončí v 19 hodin.

Završením sympozia se pak stane Folkový Most v pátek 31. července. Ten v 15 hodin zahájí country, blue-grass, pop i rock v podání litvínovské kapely Kamufláž, dále písničkář Vojta Kiďák Tomáško, dívčí trio Triny s romskými a českými lidovými písněmi. Žalman a spol. vystoupí na podium v 18.20 hodin a tečku za přehlídkou udělá od 19.0 hodin Ivan Mládek se svým Banjo bandem.