"O technickou pomoc profesionálních i dobrovolných hasičů požádali občané i starostové v Brodu nad Tichou na Tachovsku a také v Miřkově, Křakově a Štichově na Domažlicku. Tam všude odstraňovali stromy z vozovky. V Bělé nad Radbuzou a Karlově Huti popadaly stromy na dráty elektrického vedení. V Srní a Tymákově čerpali hasiči vodu ze zatopených sklepů," uvedla mluvčí plzeňských hasičů.

V řadě horských úseků Šumavy zaskočil silný nárazový vítr a přívalový déšť řidiče, kteří havarovali a skončili v příkopu nebo mimo silnici. V Boru u Tachova skončilo osobní auto ve vodní nádrži a bez pomoci dvou jednotek hasičů by skončilo pod vodou.

V Krušných horách spadlo místy 40 milimetrů srážek. "Jízda po silnici se spíše podobala terénnímu brodění. V obávaných serpentinách u Bečova nad Teplou došlo k řetězové srážce tří aut, horskými serpentinami z Božího Daru do Jáchymova se jezdilo krokem, v nejprudším lijáku se tam doprava zcela zastavila a řidiči čekali, až přívalový déšť ustane," řekl agentuře krajský dispečer Správy a údržby silnic Josef Bulka.