Obrazy jsou v současné době vystaveny ve Sbírce francouzského umění 19. a 20. století v Národní galerii v Praze, kde je návštěvníci mohou zhlédnout do neděle. V pondělí 20. července se díla vrací do své domovské expozice, kterou je francouzské muzeum Musée d´ Art Moderne Lille Metropole.

Georges Braque zaujímá v dějinách moderního malířství roli zakladatele kubismu. Obě zapůjčená díla - La Roche-Guyon z roku 1909 a Továrna Rio-Tinto v L´Estaque z roku 1910 - představují umělcovu tvorbu v době, kdy již opustil dřívější fauvistická východiska.

Ve svých krajinných námětech malíř dokončuje vyloučení smyslové skutečnosti a rozrušení perspektivy ve prospěch rytmického rozčlenění abstraktní formy předmětu do plochy obrazu. Obě tato díla představují výrazné kubistické práce. Jejich zápůjčka doplnila v Národní galerii v Praze soubor umělcových děl, pro která jsou charakteristická zejména zátiší s hudebními nástroji.

Národní galerie v Praze je otevřena denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Vstupné se pohybuje v ceně od 80 do 200 korun.