"Z neoficiálních zdrojů prosakuje, že jednota v rámci ČSSD je pouze zdánlivá. Sociální demokraté se bojí, že místy kontroverzní vystupovaní Jiřího Paroubka jim může před volbami uškodit," prohlásil Just. Domnívá se, že Paroubek se nechá snadno psychicky "rozhodit" a jeho reakce jsou pak velmi emotivní. "On tu svoji komunikační strategii dlouhodobě nezvládá. Nejde ani tak o to, co říká, ale spíše o formu jeho komunikace," řekl Just.

Mezi sociálními demokraty panuje podle Justa strach, že se vystoupení Paroubka negativně promítlo na výsledku předčasných parlamentních voleb. Obavy potvrzují i vyjádření prvního místopředsedy ČSSD Bohuslava Sobotky v sobotním vydání deníku Právo. "Podle mého názoru by měl hledat pozitivní témata spojená s budoucností," řekl Sobotka s tím, že Paroubkova "vyjádření by mohla být klidnější".

Zda by obavy Paroubkových spolustraníků mohly vést, až k jeho pádu Just nevyloučil. "Před volbami ho nesesadí nikdo, je to velmi charismatická osobnost a nebyl by to dobrý signál pro voliče," řekl politolog. Just se však domnívá, že pokud sociální demokracie volby prohraje, mohla by se zvednout vlna kritiky, která dopadne na Paroubkovu hlavu. "Pak by tito kritici mohli žádat jeho sesazení," dodal Just.