Třídenní hudební přehlídka se odehraje na pěti scénách, na nichž zaznějí žánry rock, pop, metal, house i hip hop. Návštěvníci akce, která letos rozšíří letní festivalovou nabídku, se dočkají koncertů 70 kapel, které ve Vyškově doplní 40 DJů se svými hudebními sety.

"Chceme prolomit zažité letní hudební bariéry a uvést to nejlepší ze showbyznysu během jednoho víkendu na jednom místě," uvedla dramaturgyně festivalu Rock Shock Pavla Hanáková.

Hlavní festivalová scéna nabídne denně od 14 hodin do svítání vystoupení hudebních hvězd, mezi něž patří kapely Skyline, Tata Bojs, Toxique, Visací zámek, Support Lesbiens, Sunshine nebo Chinaski. Pestrou hudební nabídku rozšíří Petr Bende, Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem, Lenka Dusilová nebo Jiří Schmitzer. Ze Slovenska dorazí například zpěvačky Zuzana Smatanová a Katarína Knechtová.

Vedlejší scény obsadí interpreti zastupující styly hard and heavy, house a hip hop. Příznivci taneční hudby mohou navštívit Fléda stage, kde se představí DJové Sayko, Katcha, Yak, Chris Sadler nebo Orbith.

Pro návštěvníky Rock Shocku bude ve festivalovém areálu připraven kemp s parkovištěm o rozloze 40 tisíc metrů čtverečních. Vstupenky na velkolepou hudební akci lze do 7. srpna zakoupit v předprodeji za 590 korun. Poté bude jejich cena o 100 korun vyšší.