Nejnovější filmové dobrodružství mladého čaroděje láká ve velkém do kin diváky po celém světě. České publikum mohlo snímek Harry Potter a Princ dvojí krve zhlédnout již v noci ze středy na čtvrtek. Půlnoční projekce se uskutečnily ve 34 kinosálech na 17 místech a celkově přilákaly více než 10 tisíc fanoušků filmové fantasy ságy. Během prvního distribučního dne vidělo šestého Harryho Pottera v České republice už 52 126 diváků, kteří za vstupenky utratili 6 417 181 korun. Stejně jako v USA se jedná o nejlepší start z celé série, která se do roku 2011 dočká ještě dalších dvou pokračování.

Návštěvnost filmu Harry Potter a Princ dvojí krve u nás překonala o 45 procent výsledky předchozího pokračování s podtitulem Fénixův řád z roku 2007. Nejnovější snímek o Harrym Potterovi během prvního dne do kin přilákal více diváků než jednotlivé díly trilogií Pán prstenů nebo Piráti z Karibiku. Třetí pokračování animovaného filmu Doba ledová, které patří k současným diváckým hitům, v českých kinech začínalo s polovičním výsledkem.

Šestý Harry Potter v amerických kinech během středečních půlnočních projekcí utržil 22,2 milionu dolarů, což se dosud žádnému titulu nepodařilo. Po premiérovém dni má film na kontě z celosvětové distribuce již více než 100 milionů dolarů.