Strnad již v pátek zahájil s Baníkem přípravu a o víkendu poprvé oblékne dres Ostravy. "Po ekonomické i sportovní stránce je to pro nás dobrý obchod. Chtěli jsme, aby Strnad někde hrál, proto jsme mluvili o jeho odchodu. Navíc přišla nabídka Baníku, která byla výhodná pro klub i pro hráče, takže to celou situaci jen urychlilo," uvedl Lukáš Přibyl, ředitel Bohemians 1905.

Sedmadvacetiletý Strnad přišel do vršovického klubu v létě 2005. Pak jeho výkony měly výkyvy i kvůli zranění. Znovu se nastartoval vloni při angažmá v Čáslavi. Na jaře minulého roku dal ve druhé lize sedm branek, přidal dalších devět a klub Bohemians 1905 si jej stáhl z hostování, aby letos pomohl s postupem do nejvyšší soutěže. Gólově se však neprosadil.

"V útoku nám přes léto vzrostla konkurence. Strnad má za sebou úspěšný rok, ale místo by neměl jisté. Měly o něj zájem tři druholigové kluby, jednali jsme o jeho odchodu, ale ve finále se ozval Baník," pravil ředitel Bohemians 1905. Strnad se v Baníku opět setká s trenérem Miroslavem Koubkem, který jej vedl v Čáslavi.