Dvořák a Svěcený se věnují sice odlišnému hudebnímu žánru, ale přesto dokázali najít společnou řeč. Oba nadchlo dílo Čtvero ročních dob od italského skladatele Antonia Vivaldiho, které tvůrčím způsobem upravili a poté vydali na samostatném albu nazvaném Vivaldianno.

Na podzim letošního roku vyrazí na turné, na kterém divákům představí živé pojetí desky Vivaldianno. Oba hudebníci zahájí svou koncertní šňůru 1. října v Pardubicích a poté se přesunou do dalších sedmi českých a moravských měst, mezi kterými nechybí Praha, Plzeň, Brno nebo Liberec.

Dvořák i Svěcený si na turné přizvali několik hostů. Diváci se mohou těšit na dívčí smyčcové kvarteto, na Radima Hladíka a Jiřího Janoucha, na Ondřeje Smejkala, který zahraje na australskou píšťalu didgeridoo nebo na bolivijského indiána Jaime Garvizu a jeho hru na etnické nástroje.

Oba hudebníci vnímali Vivaldiho projekt jako experiment."Jde nám o to, aby naše zpracování Vivaldiho stále dýchalo hudbou, emocemi a pozitivní energií," uvedl Svěcený a jeho kolega jej doplnil: "Chtěli jsme to udělat jinak a hlavně dokázat, že to jde."