Škoda byl nejlepším střelcem týmu v předchozích dvou sezonách, ve druhé lize dal osm branek, rok předtím v nejvyšší soutěži uspěl pětkrát. Zájem o jeho služby projevily Sparta i Slavia. "Po odchodu Jana Morávka už nechceme pouštět další oporu týmu, naopak jsme chtěli ocenit kvalitní služby, které Milan v posledních dvou sezonách odvedl, a proto jsme se rozhodli upravit jeho současnou smlouvu a ještě ji prodloužit," zdůvodnil postup vedení klubu Lukáš Přibyl, ředitel Bohemians 1905.

"Bohemka je pro mě srdcová záležitost a zároveň chci ještě odvést klubu to, co do mě vložil," řekl Škoda, který musel v průběhu přípravy přestat trénovat kvůli poraněným tříslům a nyní se zotavuje po operaci. Proto určitě nestihne utkání prvního kola proti Brnu. "Už se to se mnou táhlo delší čas, ale nechtěli jsme, aby to zasáhlo do sezony. Takhle snad přijdu jen o dva, tři zápasy a budu připraven," upřesnil Škoda. V současné době již jezdí na kole a vyklusává, za deset dnů by se měl zapojit do přípravy na hřišti.

Nová smlouva pojišťuje Bohemians 1905 služby talentovaného střelce na další tři roky. "Milan je velmi žádaný útočník na přestupovém trhu, ale máme určitou strategii a nechceme pouštět hráče, který se staral o góly. Po odchodu Morávka pouštíme jen hráče, kteří by nedostávali tolik příležitostí," dodal Přibyl.