Sigma Olomouc si postup do další fáze nově zformované soutěže zkomplikovala čtvrteční domácí remízou 1:1 s islandským Framem Reykjavík. Výsledek ještě v 89. minutě zachraňoval pravý obránce Hanáků Brazilec Rossi, který trefil zdálky alespoň remízu. "My se teď moc nemůžeme dívat na los další fáze, když jsme si zkomplikovali dvojutkání s Reykjavíkem. Budeme hlavně rádi, když zvládneme zápas na Islandu a postoupíme," podotkl trenér Sigmy Olomouc Zdeněk Psotka. "Ale skotský klub v další fázi soutěže se mi líbí. Vždycky jsem chtěl na vlastní kůži zažít fotbalovou atmosféru na Britských ostrovech," přidal Psotka.

FC Aberdeen byl založen v roce 1903. Od té doby čtyřikrát vyhrál Skotskou ligu (1954/55, 1979/80, 1983/84 a 1984/85). Třináctkrát skončil na druhém místě. Sedmkrát Aberdeen vyhrál Skotský pohár, pětkrát se radoval z Ligového poháru. Největší úspěch získal v roce 1983, kdy vyhrál pod vedením trenéra Alexe Fergusona tehdejší Pohár vítězů pohárů. Postupně tehdy v předkole soutěže vyřadil švýcarský FC Sion (7:0 a 4:1), v 1. kole albánské Dinamo Tirana (1:0 a 0:0), ve 2. kole polský Lech Poznaň (2:0 a 1:0), ve čtvrtfinále slavně vyřadil německý Bayern Mnichov (0:0 a 3:2), v semifinále belgický Genk (5:1 a 0:1). Ve finále v Göteborgu pak opět slavně Aberdeen porazil Real Madrid v prodloužení 2:1.

V současném kádru skotského trenéra Marka McGheeho jsou především skotští hráči. Doplňují je francouzský brankář Bertrand Bossu, anglický gólman John Bateman, severoirský záložník Sammy Stewart, anglický záložník Peter Pawlett, anglický útočník Tommy Wright a nigerijský útočník Sone Aluko.