Slavia jako nasazený tým v osudí dostal soupeře ze 2. předkola Ligy mistrů. První zápas mezi Interem Turku a Šeriffem Tiraspol vyhrál ve středu ve Finsku moldavský tým 1:0 brankou Suvorova z pokutového kopu. Před domácí odvetou je tedy blíže postupu do další fáze soutěže a střetnutí se Slavií Praha.

Šerif Tiraspol vznikl teprve v roce 1997 a v posledních devíti letech ovládl moldavskou ligu, když získal devět mistrovských titulů v řadě. Od roku 2002 hraje na novém stadionu Sheriff Stadium pro 14 300 diváků. Kromě domácích hráčů má běloruský trenér Leonid Kučuk k dispozici dva brazilské obránce, dalšími cizinci v obraně jsou Srb, Gruzínec, Bělorus, Rumun a Tožan. V záloze hrají Rus, dva hráči z Burkiny Faso a Argentinec. V minulosti se s klubem v evropských pohárech střetla Sigma Olomouc.

Také Inter Turku je mladým fotbalovým klubem, který vznikl až v roce 1990. V loňské sezoně získal svůj první mistrovský titul a přidal i vítězství ve finském poháru. V kádru jsou kromě Finů brankář ze Sierra Leone, dva Argentinci, Mexičan, Nizozemec, Kanaďan, Estonec a Nigerijec.