"Důvodem může být i černé svědomí prvního pražského obvodu, který se podepsal na předchozí likvidaci nájemníků, kteří dnes už v Truhlářské ulici nebydlí, a díky které budou vystěhováni i ti zbývající," řekla mluvčí squatterů teta Milada.

Radnice podle squatterů jen hraje divadlo. "Tváří se, že stojí na straně nájemníků a je proti jejich vystěhování, ale to není pravda. Právě městská část šla na ruku všem developerským projektům, které za vidinou zisku z kanceláří, obyvatele městské části z jejich obydlí vyhnala," tvrdí squatteři.

Nasazení kamery a strážníků na základě petice nájemníků a iniciativy radního Antonína Kazdy (ODS) je podle nových obyvatel jen další represí a dohledem, který je vytěsňuje na okraj. "Musíme radnici poděkovat za lekci občanské výchovy," okomentovala aktivity radnice teta Milada a doplnila, že kamera neslouží k prevenci kriminality, ale k zastrašování a znepříjemňování života skupinám, které se čímkoli odlišují od většiny společnosti.

Squatteři upozorňují i na instalaci zařízení v Truhlářské číslo popisné jedenáct, které mělo měřit hladinu hluku v domě, což prý původní nájemníci měli odmítnout nebo na zvýšené kontroly hygienu a kontroly jejich psů.

Z vily Milada vystěhovala bezpečnostní agentura squattery na počátku června. Správce objektu Ústav pro informace ve vzdělávání tímto způsobem reagoval a stížnosti okolních obyvatel na hluk a nepořádek v objektu. Akci provázely potyčky squatterů a policie. Náhradní objekt v truhlářské ulici 11 squatterů sehnal ministr pro lidská práva Michael Kocáb. V domě mohou bydlet za symbolické nájemné jednu korunu, musí si ale platit energie. Proti squatterům se ale bouří místní obyvatelé. Zorganizovali petici, kterou podepsalo několik desítek lidí. Zastupitel Prahy 1 Jan Arnstein a radní Prahy 1 Antonín Kazda (oba ODS) autory petice zastupují.