Kopaničářské slavnosti se v Hrozenkově konají už po devětačtyřicáté. Páteční program zahájí tradiční akce nazvaná Setkání u Lípy bratrství, a to v 18 hodin. Od 20 hodin pak vypukne v Kulturním domě družby Čechů a Slováků Setkání na pomezí. V rámci něj vystoupí místní ženský sbor, mužský sbor z Vápenic, ženský sbor Drmolice Polešovice a folklorní soubor ze Selčan. Během tří dnů se podle starosty předvede více než 800 účastníků z České republiky i ze Slovenska. Loni si tradiční slavnost nenechalo ujít kolem deseti tisíc lidí, podobnou účast očekává starosta i letos.

Kvůli slavnostem budou do Starého Hrozenkova vypraveny také dva speciální autobusy. První pojede z Uherského Brodu přes Suchou Loz, a to v sobotu v 17 hodin. Ve stejný čas vyrazí autobus rovněž z Uherského Brodu, ale přes Šumice a Bojkovice. Oba dva mimořádné spoje se budou vracet po konci sobotního programu, tedy v neděli v 1.30 hodin v noci.

Kvůli akci jsou od pátku v pohotovosti také policisté. "Až do pondělního rána bude na bezpečí a pořádek dohlížet asi 45 policistů," řekl policejní mluvčí Aleš Mergental. V sobotu a v neděli budou ve Starém Hrozenkově nasazeny do služby i cyklohlídky.

Tradiční lidová slavnost je zaměřena především na folklor. Poprvé se oficiálně konaly slavnosti v 50. letech, kdy navázaly na spontánní setkávání se občanů obou států po roce 1918, kdy v tomto období byla na hranicích zasazena Lípa bratrství. V posledních letech slavnosti pořádají družební příhraniční obce Starý Hrozenkov a Drietoma za odborné spolupráce Klubu kultury Uherské Hradiště a Trenčínského osvětového střediska pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a předsedy Trenčínského kraje.