Úvodního dopoledního tréninku pod vedením trenérské dvojice Kalous - Pešán by se měl účastnit kompletní kádr včetně finské brankářské jedničky Tero Leinonena a útočníka Petra Nedvěda. Oba se doposud připravovali individuálně. Během léta čeká tým z Podještědí celkem 11 přípravných zápasů. Severočeši se kromě startu v Tipsport Hockey Cupu představí i na turnaji ve Švýcarsku.

První přípravný zápas sehrají šelmy v pátek 31. července od 17.30 hodin v Děčíně proti Litvínovu. Se stejným soupeřem mají v plánu odehrát i generálku na nový ročník extraligy. Tygři se v srpnu zúčastní turnaje ve Švýcarsku. Severočeši se ve skupině střetnou s Davosem a ruským Petrohradem.

Tygři se ukáží svým fanouškům během léta v akci ve třech zápasech. Dva sehrají ve Svijanské Aréně (proti Ústí nad Labem a Mladé Boleslavi), generálku s Litvínovem pak odehrají už v Tipsport areně. Všechny domácí duely mají shodný začátek v 17 hodin. Vstupné na domácí přípravné zápasy je 50 Kč. Majitelé permanentek pro sezonu 2009/10 mají vstup zdarma.