Škody jsou celkem 1,027 miliardy korun, což je o 250 milionů víc než při záplavách v roce 2006. Kraj vydal informace poté, co jim starostové zaplavených obcí a měst předali vyčíslení škod. Na jihu Čech voda zaplavila přes 500 objektů, evakuováno muselo být více než 1000 obyvatel. „Nejvíce domů - 70, bylo zaplaveno v Malenicích a ve Volyni -50,“ uvedl hejtman. Mezi jedny z nejpostiženějších oblastí patřily Strunkovice nad Blanicí na Prachaticku a Protivín na Písecku.

Při jihočeských záplavách nebyl naštěstí nikdo vážně zraněn a nikdo také nezahynul. Škody likvidují obyvatelé i obce a ještě dlouho likvidovat budou. Mezi poškozenými jsou lidé se svými domy, byty, garážemi, hospodářskými zvířaty, obce s obecními prostory, sportovišti i zemědělci, kteří škody odhadují na stovky milionů korun.

Nejvíce ničivé povodně zažil Jihočeský kraj v roce 2002, kdy se škody vyšplhaly na 15,5 miliardy korun. Mezi nejpostiženější obce patřilo Veselí nad Lužnicí, Soběslav, Planá nad Lužnicí, Bechyně, Písek, ale také obce na Strakonicku a Prachaticku.