O úvodní koncert s příznačným názvem Dvořákova noc se postará Český národní symfonický orchestr, který bude řídit dirigent Libor Pešek. V první části programu zazní Polonéza z Dvořákovy opery Rusalka a symfonická báseň Vodník. Po přestávce se diváci dočkají skladatelovy slavné Symfonie č. 7 d moll.

Mezinárodní festival nabídne svým návštěvníkům celou řadu koncertů v podání českých hudebních souborů, které zpestří tuzemští i zahraniční sólisté. Organizátoři pozvali do Prahy mimo jiné britského tenoristu Paula Pottse, který v minulosti zvítězil v pěvecké reality show Britain´s Got Talent, dále norskou popovou a jazzovou zpěvačku Silje Nergaardovou nebo britskou interpretku Mary Carewovou. Mezi další vzácné hosty patří český trumpetista Jan Hasenöhrl a jeho americký kolega a držitel Grammy Randy Brecker, americký saxofonista Eric Marienthal nebo baskytarista Jimmy Haslip. České hudebníky bude zastupovat například klavíristka Jitka Čechová, kontrabasista Vítek Švec či varhaník Jaroslav Tůma.

Mezinárodní hudební festival Prague Proms se koná v Praze od 17. července do 2. srpna. Pořadatelé chtějí oslovit nejen milovníky vážné hudby, ale i příznivce jazzu, komorní a filmové hudby.