Areál hradu Kunětická hora se návštěvníkům otevře v pátek v 18 hodin a dvoudenní hudební program odstartuje koncertem písničkáře Jiřího Schmitzera. Součástí prvního dne putovní přehlídky bude také vystoupení Dana Bárty s jeho projektem Illustratosphere, koncert kapely Sunflower Caravan a maškarní bál.

V sobotu se festival České hrady odehraje na dvou pódiích umístěných na nádvořích historické památky. Program zahájí společný koncert skupin Divokej Bill a Čechomor. Svá vystoupení v Kunětické hoře předvedou také formace Chinaski, Monkey Business, Wohnout, Vypsaná Fixa nebo Skyline.

Putovní festival České hrady má letos pět zastávek. Pátý ročník odstartoval již minulý víkend na Točníku, v následujících týdnech hudební program oživí areál hradů Švihov, Bezděz a Rožmberk.

Vstupenky na festival České hrady zahrnují vedle přístupu na koncerty také prohlídku historických památek. Páteční program lze navštívit za 200 korun, sobotní vstupné činí dvojnásobek. Děti do výšky jednoho metru se mohou festivalu v doprovodu rodičů zúčastnit zdarma.