Úvodní koncert 18. ročníku festivalu se koná na náměstí Svornosti a bude uveden na počest 700 let od vzniku Českého Krumlova. Na programu je vokálně-instrumentální dílo s názvem Vodní hudba pro Český Krumlov. Festival oficiálně zahájí americká sopranistka Renée Flemingová, která do České republiky přiletí z Ruska a vystoupí na galakoncertu v Pivovarské zahradě. Dvojnásobná držitelka Grammy zazpívá skladby od předních světových skladatelů, jako jsou například Wolfgang Amadeus Mozart, Pietro Mascagni, Antonín Dvořák, Giuseppe Verdi, Georges Bizet či Frederick Loewe.

V rámci přehlídky se uskuteční 21 koncertů, které se odehrají především ve venkovních prostorách. Základním žánrem festivalu je klasická hudba, ale na své si přijdou i fanoušci folklóru, barokní hudby, muzikálu či popu. Zatančí soubor lidových tanců Kéve z Maďarska a proběhne festivalový koncert pěveckých hvězd - Karla Gotta a Evy Urbanové. Z finančních důvodů se letošní festivalový program nepřesune do okolních měst, ale zůstane pouze v Českém Krumlově.

Na programu je dále Dvořákova Rusalka v mezinárodním obsazení. Orchestr bude řídit John Keenan z Metropolitní opery v New Yorku a v titulních rolích alternují Julie Makerová, Dana Burešová, Allan Glassman, Aleš Briscein, Eva Urbanová a Alison Bolshoiová. Společně se představí houslisté Shlomo Mintz a Pavel Šporcl.

Děti jsou zvány na společné vystoupení kanadského orchestru Calgary Youth Orchestra s dětským souborem Hájíček.

Závěrečný koncert proběhne v Zámecké jízdárně 22. srpna. Zahraje Pražská komorní filharmonie pod taktovkou Jakuba Hrůši a vystoupí violoncellista Kyrill Rodin z Ruska.