Islanďané začali v Olomouci, jak se od nich čekalo, velmi defenzivně. Pět obránců se přes půlicí čáru příliš nevysouvalo a to ztěžovalo ofenzivní kombinaci Hanáků. Do soupeřovy šestnáctky se tak domácí po souvislé akci nedostávali a nešly jim také centry ze stran. V 17. minutě to proto zkoušel střelou zpoza šestnáctky záložník Hořava, ale brankář Halldórsson vytáhl jeho střelu k tyči mimo branku.

Naopak z ničeho nic udeřil ostrovní tým. Skotský záložník McShane z levé strany odcentroval a domácí stopeři nechali šest metrů před brankou hlavičkovat osamoceného obránce Fjólusona a ten nedal brankáři Drobiszovi šanci zasáhnout. Domácí tak dostali pořádnou facku a do konce poločasu se nedokázali vzpamatovat. Velkou šanci měl před přestávkou po střele Šultese dorážející Petr, ale po souboji s obráncem Haukssonem zamířil vysoko nad branku.

Křeč domácích, pro které to byl první ostrý zápas sezony, pokračovala i po přestávce. Nejnadějnější byla hned v 51. minutě střela Otepky ze 30 metrů, ale míč skončil metr vedle pravé tyče branky islandského týmu. Domácímu týmu stále vázla souhra. Málo hráčů se nabízelo a centry ze stran buď Olomouci nevycházely, nebo byly snadným soustem pro obranu Reykjavíku.

Ze hry to Olomouci nešlo, ale v 64. se domácí dostali k výhodné standardní situaci. Střelu Onofreje zblokovala rukou domácí obrana a Otepka tak mohl zahrávat trestný kop z 18 metrů. Jenže namísto technické střely volil tvrdou přízemní ránu a ta přes postavené islandské hráče nemohla projít.

Olomouci to opravdu nešlo. Když v 74. minutě po centru Šultese nevyužil zaváhání brankáře Halldórssona hlavičkující Hubník, zdálo se, že domácí se gólu dočkat nemohou. Před koncem si vysloužil ovace slušně zaplněného Androva stadionu technický útočník soupeře Ormarsson, který v brejkových situacích několikrát pozlobil domácí obránce. Jenže Sigma se přeci jen dočkala z náhodné akce, kdy propadlý míč napálil Brazilec Rossi a nechytatelně vyrovnal.

Odveta v Reykjavíku se hraje za týden ve čtvrtek a Sigma Olomouc nebude mít v zemi gejzírů snadnou pozici.