Petra Kvitová nepotvrdila roli favoritky a osmé nasazené hráčky turnaje a překvapivě vypadla po souboji s teprve patnáctiletou Zarinou Dijasovou. Kazaška, která má s českým tenisem zkušenosti, neboť žije v Praze a hraje ligovou soutěž za ČLTK, vyprovodila českou FedCupovou reprezentantku za sedmdesát minut.

Kvitová velmi chybovala na servisu a utkání také zakončila dvojchybou. Mladá Kazaška hrála trpělivě a nedělala zbytečné chyby. Ve čtvrtfinále, které je jejím dosavadním největším úspěchem na okruhu WTA, se střetne s Ivetou Benešovou.

Benešová postup přes Rumunku Monicu Niculeskovou doslova vydřela. I když se jí nedařila hra při vlastním servisu, dokázala odvrátit dokonce patnáct ze sedmnácti brejkbolů soupeřky. Rumunce naopak brala podání jednoduše. Zápas, který trval více než dvě hodiny.

ECM Prague Open (Praha, 220 tisíc USD):

Dvouhra - 2. kolo: BENEŠOVÁ (3-ČR) - Niculesková (Rum.) 7:5, 6:4, Dijasová (Kaz.) - KVITOVÁ (8-ČR) 6:4, 6:2, K. Bondarenková (Ukr.) - Barroisová (Portug.) 7:5, 7:5, Bacsinszká (Švýc.) - Vögeleová (Švýc.) 6:4, 6:1.
Čtyřhra - čtvrtfinále: BENEŠOVÁ, ZÁHLAVOVÁ STRÝCOVÁ (1-ČR) - KVITOVÁ, VAIDIŠOVÁ (ČR) 6:2, 6:3, HLAVÁČKOVÁ, HRADECKÁ (3-ČR) - Kondratěvová, Lefevreová (Rus./Fr.) 7:6(5), 6:2.