„Na záchranných pracích na Hranicku se vedle profesionálů z Přerovska, Hlučína a Českých drah podílelo celkem 48 jednotek sborů dobrovolných hasičů,“ řekl vedoucí krizového řízení hranické radnice Dušan Michálek. Byli mezi nimi například i hasiči z Olomouce – Černovíra, kteří pomáhali v Polomi a poté i v Kobylé nad Vidnávkou na Jesenicku. „Na setkání jsme navíc přivezli 7000 korun, které jsme vybrali mezi našimi hasiči,“ řekl agentuře Mediafax starosta černovírského hasičského Jiří Kropáč. „Bude na starostovi Polomi, jak je využije, máme i vytipovanou rodinu, které by nejlépe posloužila,“ dodal starosta černovírských hasičů.

Setkání proběhlo v duchu vzájemného děkování. To se týkalo také pracovního nasazení i statečnosti jediné ženy mezi starosty, Júlie Vozákové (KDU-ČSL) z městyse Hustopeče nad Bečvou, který byl zjevně bleskovými povodněmi nejvíce postižen. Starostové vyjadřovali dík také pomoci charity, červeného kříže, policie a třeba i městských strážníků z poměrně velmi vzdáleného Šternberku.

Senátor a primátor Přerova Jiří Lajtoch (ČSSD) předal přítomným starostům peněžité dary schválené pondělním přerovským zastupitelstvem. Hustopeče nad Bečvou tak získaly 100 tisíc korun a Bělotín a Polom po 50 tisících.

Povodně na Hranicku si nakonec vyžádal jeden lidský život – třicetiletého muže v Černotíně. Jinak se tu nikdo vážněji nezranil.