"Nebezpečný řidič se řítil značnou rychlostí Libereckou ulicí ve směru z metropole. Policejní hlídka se ho snažila zastavit, ale řidič nereagoval a navíc při svém útěku ohrožoval nejen policisty, ale i ostatní účastníky silničního provozu," popsal Hulan.

Pirát silnic pokračoval do Ďáblic, přejížděl plnou čáru a nevšímal si ani protijedoucích vozidel. Tímto způsobem dorazil přes Březiněves až do Bořanovic, kde kličkoval v uličkách a poté své auto obrátil směrem na Prahu. "To ale netušil, že ho na začátku Březiněvsi čekají další policejní hlídky, které přijeli kolegům na pomoc. Policisté služebními vozy vytvořili provizorní zátaras," doplnil Hulan.

Jenže řidič se nenechal od své riskantní jízdy odradit a svůj vůz nezpomalil, ale naopak přidal plyn. Proto mu policisté raději uvolnili cestu. Řidič pokračoval v jízdě a dojel do dvora jedné restaurace v Březiněvsi, kde auto nechal nastartované a utekl. Po chvíli ale přišel otec pronásledovaného řidiče a svého syna přivedl sebou.

Muž se ke všemu přiznal. Svou rychlou jízdu vysvětlil tím, že měl strach z policejní kontroly. Jeho vozidlo totiž nesplňovalo technické podmínky. "Svým jednáním však 36letý muž dosáhl toho, že je v současné době podezřelý z trestného činu útok na veřejného činitele," ukončil Hulan.