Tomáš Klus tráví momentálně svůj čas v nahrávacím studiu Dalibora Cidlinského, kde pracuje na vzniku své další desky spolu s kytaristou Jiřím Kučerovským. Nová nahrávka by se měla na českém hudebním trhu objevit v říjnu letošního roku. Na podzim čeká navíc Kluse jeho první oficiální koncertní turné, během kterého navštíví vybraná česká a moravská města. Křest jeho hudební novinky spojený s regulérním koncertem proběhne 26. října ve Švandově divadle v Praze.

Kluse čekají kromě realizace nové desky také koncerty na řadě letních hudebních festivalech, například na folkovém festivalu Strážnice, na Benátské noci, Sázavafestu, Stodole Michala Tučného a mnoha dalších. Na konci srpna se setká na jevišti se slovenskou zpěvačkou Janou Kirschner, se kterou vystoupí 30. srpna v pražském klubu Lucerna Music Bar.

V tomto týdnu míří do českých rádií singl nazvaný VeSmíru, ke kterému natočí Tomáš Klus v srpnu i videoklip.

Tomáš Klus vydal v uplynulém roce debutové album s názvem Cesta do záhu(d)by, které bylo nominováno v anketě Deska roku 2008. Nadějný hudebník si sám skládá hudbu a píše texty písní. Skladby Malčik, Chybíš mi a Navěky zazněly ve filmu Anglické jahody, který natočil režisér Vladimír Drha.