Na jihu Čech jsou velmi rádi, že v týmu trenéra Petra Broma bude působit bývalý juniorský reprezentant Fila. "Loni působil v Opavě, hrával ve Zlíně, máme na něj ty nejlepší reference, které by měl v našem klubu potvrdit," věřil prezident českobudějovického Jihostroje Jan Diviš. Fila se objeví na jihu Čech na konci července. "Jde nám o zatraktivnění hry, Fila útočí tvrdě z velké výšky, fanoušci se určitě mají nač těšit," dodal šéf klubu

Druhou posilou je Motys, který se po ročním angažmá v Ostravě vrací na jih Čech. "Moc se na budějovické angažmá těším," uvedl univerzál, jehož v minulé sezoně trápilo rameno. "Ještě to pobolívá, ale rameno se hojí. Věřím, že na začátku přípravy budu úplně fit," pravil Motys. "Důkladně jsme ho prověřili," tvrdil manažer Jihostroje Zdeněk Scheichl, který Motyse poslal na odborné lékařské vyšetření. Kádr naopak opustili Vojtěch Zach, který míří do druhé francouzské ligy do Nancy a Argentinec Diego Bonini, jehož dalším působištěm bude Mallorca.

Vítěz posledních tří ročníků české extraligy vstoupí do nové sezony opět s nejvyššími ambicemi. "Cíle nemůžeme mít malé. Vyhráli jsme třikrát ligu, takže nemůžeme mít nižší cíle než účast ve finále," prohlásil prezident Diviš. "Po třech letech chceme získat i nějaké vítězství v Lize mistrů, i když to bude velice těžké," doplnil. Jihočechy však čeká v základní skupině Dynamo Moskva, Olympiakos Pireus a poslední vítěz soutěže z Trentina.