Na startu se objeví několik favoritů. Mezi největší patří vedoucí jezdec sprintového šampionátu a úřadující mistr Josef Peták s vozem Peugeot 207 S2000. Na nejvyšší stupně pomýšlí i vítěz úvodních rallysprintů v Lužických horách a v Telči Jaroslav Orsák s Mitsubishi Lancer EVO IX. Stejný vůz bude pilotovat i Pavel Valoušek, který se představí v barvách Seznam.cz Rally Teamu.

Otrokovický Valoušek na Horácké rally ještě nikdy nestartoval, navíc poprvé usedne do vozu v barvách Seznam Rally Teamu. "S podobným vozem ale jezdím v průběhu celého roku, takže bych v tom žádný problém neviděl. Můj cíl je jednoznačný. Chci poskočit na třetí místo v celkovém pořadí sprintů, nebo alespoň zminimalizovat ztrátu na bronzovou příčku," prohlásil Valoušek.

Vedle uvedené trojice bude pozornost fanoušků upřena na kvarteto jezdců, kteří se představí s vozy specifikace WRC. Fabii bude řídit Karel Trněný, za volanty octavií se posadí Jan Štěpánek, Slovák Igor Drotár a třebíčský jezdec David Komárek, který se do rally vrací po dvou letech. Naposled startoval v roce 2007 na Rally Lužické hory a poprvé pojede s automobilem WRC. "Na soutěž se velmi těším, bude to pro mě po delší době návrat do rally a věřím, že si dobře zazávodíme," sdělil Komárek.

Z dalších jezdců mají šanci na čelní příčky v absolutním pořadí Roman Odložilík (Peugeot 207 S2000), Josef Semerád, Radek Mifka a Jan Sýkora (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX). Po premiéře na Rallysporintu Kopná přijede do Třebíče okruhový pilot a první český jezdec ve formuli 1 Tomáš Enge. Podobně jako před dvěma týdny v okolí Slušovic prožene i na Vysočině vůz Mitsubishi Lancer EVO IX CNG na zemní stlačený plyn.

Trať Horácké rally měří 73,84 kilometru, jezdci urazí celkem 282,12 kilometru. Jubilejní ročník odstartuje z Karlova náměstí v Třebíči v 9 hodin, první posádka se objeví v cíli na stejném místě krátce před 18. hodinou.