Sociálnědemokratičtí poslanci byli zvoleni převážně do ekonomicky orientovaných europarlamentních výborů. Jiří Havel, vedoucí delegace ČSSD, bude členem rozpočtového výboru. Zuzana Brzobohatá bude zasedat ve výboru pro regionální rozvoj, její kolega Robert Dušek ve výboru pro zemědělství a rozvoj venkova. "Z hlediska výše rozpočtových výdajů Evropské unie zmíněné dva výbory pokrývají přibližně dvě třetiny celkového rozpočtu Evropské unie," uvedl Jiří Havel.

Libor Rouček obhájil členství v zahraničním výboru, Richard Falbr zasedne ve výboru pro zaměstnanost a sociální věci a Olga Sehnalová ve výboru pro dopravu a cestovní ruch. Jiné než ekonomické otázky bude mít na starosti pouze Pavel Poc, který je členem výboru životního prostředí, veřejného zdraví a bezpečnosti potravin.

Stejně jako sociální demokraté i europoslanci ODS se budou zabývat práci v ekonomicky orientovaných výborech europarlamentu. Milan Cabrnoch bude členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci, Andrea Češková bude pracovat ve výboru pro rozpočtovou kontrolu, Hynek Fajmon ve výboru pro zemědělství a rozvoj venkova, Edvard Kožušník zasedne do výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů.

Nově zvolený šéf europoslaneckého klubu ODS Miroslav Ouzký bude mít na starosti výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin, Ivo Strejček je členem hospodářského a měnového výboru, Evžen Tošenovský se soustředí na výbor pro průmysl, výzkum a energetiku, Oldřich Vlasák bude mít na starosti výbor pro regionální rozvoj a Jan Zahradil výbor pro mezinárodní obchod.

Komunisté budou mít v Evropském parlamentu na starosti cestovní ruch, právní záležitosti, rozpočet a energetiku. Jaromír Kohlíček bude zasedat ve výboru pro dopravu a cestovní ruch, Jiří Maštálka bude mít na starosti právní záležitosti, Miloslav Ransdorf výbor pro průmysl, výzkum a energetiku a Vladimír Remek zasedne v rozpočtovém výboru.

Lidovci Jan Březina a Zuzana Roithová obsadili výbory pro průmysl, výzkum a energetiku a pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů.