Třetí předkolo Ligy mistrů je na programu 28. a 29. července, odvety o týden později. Mistrovská Slavia bude při losu nasazená a má tak snazší cestu do hlavní skupinové fáze. "Los neřeším, ovlivnit to nemůžeme, poté, co se dozvíme jméno soupeře, tak začneme získávat co nejvíc informací. Není nic, co bychom mohli jakkoliv podcenit," řekl trenér Slavie Karel Jarolím na webových stránkách týmu.

Slávisty tak čeká například norský Stabaek, kyperský Apoel Nikosia, švédský Kalmar, Salcburk, Slovan Bratislava, Maribor či moldavský Šeriff Tiraspol. Naopak pražská Sparta nebude nasazená a potká se tak s papírově silnějším protivníkem. Sparta se utká buďto s Šachtarem Doněck, Anderlechtem Brusel, Sportingem Lisabon, Celtikem Glasgow nebo řeckým Panathinaikosem Atény.

Své eventuální soupeře se dozví také dvojice Slovan Liberec a Sigma Olomouc. Hanácký tým ještě musí projít přes 2. předkolo Evropské ligy a pokud přes Fram Reykjavík postoupí, může narazit na zvučného protivníka. V osudí jsou týmy jako Hamburk, Fulham, AS Řím, Atlético Bilbao, Fenerbahce Istanbul, PSV Eindhoven nebo Braga.

Jméno soupeře ve 3. předkole Evropské ligy (hraje se 30. července a odvety 6. srpna) se dozví i Slovan Liberec, který bude při losu nasazený. Severočeský klub tak může hrát s Hajdukem Split či Honvédem Budapešť. Pokud projdou přes druhé předkolo, jsou ve hře i Legia Varšava, Trnava, Gent, Dinamo Tbilisi nebo Štýrský Hradec.

Jako poslední český zástupce zasáhnou do evropských pohárů fotbalisté Teplic. Ti si zahrají 4. předkolo Evropské ligy (termíny 20. srpna a odvety 27. srpna), při losu ale nebude severočeský klub nasazený a o účast v hlavní skupině budou bojovat proti velkým týmům jako Aston Villa, Zenit Petrohrad, Lazio Řím, Werder Brémy či Benfica Lisabon.