Původně se měla stavba z důvodu krize a nedostatku financí zastavit. S tím ale nesouhlasilo jak město České Budějovice tak ani kraj. Vláda proto rozhodla, že Jihočeské metropoli přidělí dalších 350 milionů korun a stavba klíčové trasy, která prodlouží současnou čtyřproudovou silnici od Třeboně na Strakonickou ulici, která je vlastně z tohoto směru výpadovkou na Písek, Plzeň a Český Krumlov může pokračovat.

Silnice za 850 milionů korun by měla být zprůjezdněna na konci příštího roku. „Finanční prostředky se nám podařilo získat na základě příslibu ministra financí k využití dluhopisového programu na dálnici D47. Celkem tam získáme asi 11 miliard a právě z nich chceme peníze potřebné pro Budějovice ale i další stavby vyčlenit,“ uvedl ministr dopravy Gustáv Slámečka.

České Budějovice tento obchvat nutně potřebují, ať již z hlediska chystané stavby IV: železničního koridoru, tak kvůli realizaci dálnice D3, která právě povede přes krajské město. „Jsem rád, že vláda prostředky našla a že můžeme ve stavbě pokračovat a věřím, že tyto plány již nic nezhatí,“ dodal i primátor Českých Budějovic Juraj Thoma (ODS).