O možném propouštění zaměstnanců mluvil znovuzvolený generální ředitel veřejnoprávní televize Jiří Janeček. Podle něj se tak může stát na základě probíhajícího personálního auditu televize.

"Audit nám nebyl předložen, až bude, tak v první řadě předpokládám, že o tom budeme mluvit s vedením," řekl Dekoj ve vysílání Rádia Česko. "Nikdy jsme se nebránili seriózním debatám. Pokud se nějaká činnost zruší, chápu, že je nutné se s lidmi čestně rozejít. Ale pokud jde o propouštění, může se začít u ředitelů, těch je tady hodně," dodal šéf televizních odborářů.

Dekoj je ale přesvědčen, že televizi se mnohem víc vyplatí interní zaměstnanci než externisté. "Pokud propustíme třeba půlku lidí, musíme najmout externisty, kteří danou práci odvedou. Jestliže úkoly plní v první řadě zaměstnanci a z velké části i externisté, tvrdím, že kdyby se místo externisty najal zaměstnance, bylo by to levnější," míní Dekoj.

"Když potřebujeme deset lidí, je jedno, jestli je to deset zaměstnanců, nebo deset externistů, nebo je to půl na půl. Když ale dennodenně potřebujeme někoho na pravidelnou činnost, je lepší mít zaměstnance, ne externisty," vysvětlil ve vysílání Rádia Česko šéf televizních odborů.