Pachatel se specializoval především na pronájmy domů a leasingy automobilů, které ale přestal hradit. Podle poškozených působil podvodník velmi kultivovaný dojmem a sršel z něj pocit zabezpečenosti a sebevědomí „Seriózně vystupující ale zaplatil jen první splátky. Když už s ním pronajímatel přestával mít trpělivost, zmizel jako pára nad hrncem,“ upřesnil mluvčí.

Pronajal si například kanceláře v České a Heršpické ulici v Brně nebo na leasing koupil luxusní automobily. Nejlevnějším z jeho vozového parku byla Škoda Superb a neochuzoval se ani v soukromém životě. Bydlel v honosných domech, jejichž nájem ale také neplatil. Poškození podnikatelé neměli důvod zpochybňovat podvodníku platební morálku. „Proč by mu nevěřili, když jim muž neváhal zajistit a darovat třeba lístky na lukrativní fotbalový zápas Ligy mistrů,“ vysvětlil Malášek. Vrcholem jeho snažení byla nezaplacená milionová kampaň od jedné z reklamních agentur a následné vypůjčení financí od sousedů.

Celý případ začali policisté vyšetřovat až po upozornění právníka jedné z majitelek domů, když chtěl muž pronájem bez vyrovnání účtů opustit. Navíc po jeho zadržení vyšlo najevo, že už předtím se pravděpodobně dopouštěl podobných trestných činů na Znojemsku, tam se mu je ale nepodařilo prokázat.

Podvodník je podle Maláška stíhán vazebně. „V době kdy mu bylo sděleno podezření z trestného činu, uzavřel například smlouvu na osobní automobil. V té době mu muselo být jasné, že není schopen leasing splácet,“ doplnil mluvčí. Výše škody ještě nemusí být konečná, protože se kriminalistům mohou přihlásit další poškození.