"Ano, mohu potvrdit zadržení dvou státních příslušníků Dánského království na základě evropského zatýkacího rozkazu," uvedla Kopecká, ale jakékoli podrobnosti k případu odmítla vzhledem k žádosti dánských policistů zveřejnit. "Mohlo by to narušit jejich další vyšetřování," vysvětlila mluvčí Kopecká.

Podle zjištění agentury Mediafax jsou z únosu podezřelí rodiče malého chlapce. Důvodem k únosu měla být snaha dánských úřadů odejmout jim právě narozené dítě. Čtrnáctidenní chlapec jménem Thor byl podle informací dánského listu Copenhagen Post unesen z porodnice ve městě Esbjerg na začátku června. Úřady a policie mají podle novin obavy o chlapcův zdravotní stav, neboť jeho matka je uživatelkou heroinu, který nepřestala brát ani v době těhotenství a také dítě se narodilo již se závislostí na heroinu. Podle dánského šéf inspektora Lase Bjerregaarda, citovaného zmíněným listem, byl chlapec v dobrém stavu provizorně umístěn do nejmenované české dětské nemocnice, zatímco rodiče jsou v rukou policie.

Následovat by nyní mělo jejich vydání do Dánska. "Zahájeno bylo klasické extradiční řízení, předpokládám, že vydáni budou všichni tři," dodala Kopecká.