"Městský soudu v Praze rozhodl, že je nařízeno předběžné opatření, ve kterém stojí, že stanoviště na Staroměstském náměstí být musí," řekl předseda Odborového svazu Taxi Praha Pavel Jelínek. Jeho slova potvrdila i advokátka Klára Slámová, která zastupuje firmu Sedop, jež si od magistrátu místa pronajala. "Mám právoplatné rozhodnutí Městského soudu v Praze, kdy je nařízeno předběžné opatření, že taxi na Staroměstkém náměstí mají místo," řekla Slámová. Dokument se snažila předat mluvčímu magistrátu Jiřímu Wolfovi, ale marně. Ten odmítl cokoliv převzít s odkazem, že k tomu nemá pověření. "Jste jediná hanba na Staroměstském náměstí," prohlásil Wolf na adresu taxikářů i Slámové.

Městští strážníci se snažili s taxikáři domluvit. Marně. Jeden z nich, Zdeněk Ponert, se dokonce v autě zamknul a odmítal ho opustit. Situaci nakonec odblokovala Martina Sedlářová, jako zástupkyně státní policie převzala od Slámové dokument, a prohlásila, že situaci bude řešit soudní cestou. Další účastníci protestu požadovali, aby se v televizi uspořádala debata s náměstkem primátora Rudolfem Blažkem (ODS).

Jelínek tvrdí, že soud nikdy nedal za pravdu magistrátu. Oni doručili výpověď Sedopu v.o.s., ale stanoviště patřilo Sedopu, s.r.o.," řekl Jelínek. Taxikáři podali trestní oznámení na neznámého pachatele za zneužití pravomoci veřejného činitele a maření soudního rozhodnutí.

Radnice předala společnosti Sedop výpověď již v srpnu roku 2005. Město ji odůvodnilo opakovaným porušováním smluvních podmínek a předraženou cenou. Firma účtovala cestujícím 99 korun za kilometr. Město se pokusilo ukončit nájemní smlouvu celkem třikrát, ale taxikářská firma se proti výpovědím odvolávala a sama se obrátila na soud. Dlouholetý spor po třech pokusech o ukončení smlouvy vyřešil až Městský soud v Praze, který rozhodl, že nájemní smlouva zanikla výpovědí z 9. ledna 2006.