Akademický malíř, bratr slavného herce Jiřího Kodeta, tráví většinu času na své chalupě - bývalé faře na Táborsku. "Teď tak odpočívám, vrátil jsem se z cesty po Francii, maluju a chystám v Písku výstavu. Bude to výběr mých děl ze současnosti," uvedl Kodet.

Prozradil také, že se štábem České televize dokončil natáčení pořadu 13. komnata, kde se zaměřil především na své emigrace do Ameriky a na návrat zpět do ČR. "Vysílat se to bude v září a o čem přesně to bude, neprozradím, to musí být překvapení, to musí být právě ta třináctá komnata," doplnil malíř.

V poslední době ho zaměstnávaly organizační věci a myšlenky ohledně smrti svého blízkého přítele zpěváka Waldemara Matušky, u kterého od loňského prosince do letošního března strávil dovolenou na Floridě spolu se svou manželkou Janou. Posléze, po jeho úmrtí poskytl na čas právě on útočiště Matuškově ženě Olině a jeho synovi Waldemaru mladšímu.

"Na Waldu budu vzpomínat a vzpomínám pořád. I když jsem věděl, že není na tom zdravotně nejlépe, jeho odchod mne opravdu hodně zasáhl, přiznám se, že to byla pro mne opravdu velká rána," doplnil Kristian Kodet.

Na své faře tráví většinu času, má zde i svůj ateliér, přijímá návštěvy, a protože je zde více, než v Praze, považuje se prý takřka za Jihočecha.