Mluvčí policie Michaela Hončíková ve čtvrtek řekla, že násilník, již obviněný z trestného činu týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě, je nyní v policejní cele a byl podán návrh na jeho vzetí do vazby.

Ženu a dceru několik let poměrně brutálním způsobem napadal údery dlaní, pěstí do těla a kopal je. „Tímto chováním jim způsobil zranění, která si vyžádala lékařské ošetření a dále je psychicky týral, a to takovým způsobem, že je zesměšňoval, ponižoval, urážel, nadával jim, omezoval je v rozhodování, zakazoval jim činnosti a styk s různými lidmi, dával jim příkazy, které musely splnit a vyhrožoval jim zabitím a likvidací,“ popsala případ mluvčí policie Hončíková.

Taková scéna se zopakovala naposledy před dvěma dny, kdy po předchozí rozepři svou dcerou a poté i manželku několikrát udeřil. „Svého jednání zanechal, až když dcera konečně po létech našla odvahu a zavolala policii, jež muže zadržela,“ dodala mluvčí.

Pachatele policisté umístili do policejní cely a v následujících hodinách bude soud rozhodovat o jeho vzetí do vazby. Za své činy si může odsedět až pět let vězení.