Muže zastavila hlídka policie okolo jedné hodiny ranní na silnici v Nové Bystřici. Při dechové zkoušce u něj policisté prokázali okolo 1,3 promile alkoholu v dechu, proto mu na místě odberali řidičský průkaz, nařídili, aby vozidlo odstavil na parkoviště a vyzvali jej, aby dopoledne přišel na služebnu podat vysvětlení. Toto muž přislíbil a vydal se domů.

Následně mezi obcemi Nová Bystřice a Hůrka pak okolo čtvrté hodiny ranní oznámil na tísňovou linku náhodný svěděk havarované auto a něm bezvládné tělo řidiče. Záchranná služba, která přijela na místo zjistila, že řidič je po smrti. Přivolaní policisté v něm identifikovali muže, kterého tři hodiny předtím zastavili a nachytali ho, jak řídí auto pod vlivem alkoholu.

Motorista, který neuposlechl jejich nařízení se pak poránu vydal přesto na jízdu. Ve vysoké rychlosti v zatáčce dostal zřejmě smyk, vozidlo se vymrštilo ze silnice, několikrát se převrátilo, dopadlo zpět na vozovku a zůstalo na střeše. "Nikdo jiný v automobilu nejel. Přesnou příčinu nehody policisté vyšetřují," dodala Drdová.

Od ledna letošního roku jde tak na jihočeských silnicích už o 38 mrtvého člověka.