PRAHA - Na pražském koncertě doplní hudebníka dva hosté. Diváci se mohou těšit na známou violoncellistku Wendy Sutterovou a perkusionistu Micka Rossiho. Sutterová bude hrát na vzácné violoncello, které bylo vyrobeno v roce 1620 v italské Cremoně a v 17. století zazněl jeho zvuk i v Sixtínské kapli.

Dvaasedmdesátiletý Philip Glass zahraje divákům průřez svou dosavadní hudební tvorbou.

Philip Glass je úspěšný skladatel vážné i filmové hudby a avantgardních oper. Na svém kontě má mimo jiné alba Einstein on the Beach, Satyagraha a jeho hudba se objevila i na soundtracích k Reggiově trilogii Koyaanisqatsi, Powaqqatsi a Naqoyqatsi. Složil hudbu k snímkům Hodiny, Kundun nebo Zápisky o skandálu, za kterou byl v letech 1998, 2003 a 2007 nominován na Oscara. Na filmovém festivalu v Cannes obdržel v roce 1985 cenu za umělecký přínos. Před deseti lety získal Zlatý globus za hudbu k tragikomedii Petera Weira s názvem Truman Show. Jeho hudební styl bývá označován termínem minimalismus.

Glass pochází z amerického Baltimoru a hudbu studoval v Chicagu, Aspenu, ale i v Paříži. V roce 1967 založil soubor Philip Glass Ensemble pro sedm hráčů na klávesy a dechové nástroje a dodnes s ním koncertuje.