Návštěvníky arény na bluesového krále připravila Alice Springs se svým Blues Bandem. Kingova osmičlenná doprovodná kapela, v níž působí i zpěvákův synovec, se na pódiu objevila krátce po půl deváté. Po instrumentálním prologu před nadšené publikum předstoupila hlavní hvězda večera, kterou fanoušci přivítali potleskem ve stoje.

Jazzový veterán B.B. King dokázal, že i ve svých 83 letech dokáže nabídnout strhující hudební show. Zpěvák sice celý koncert odehrál vsedě, ale dokázal, že na zpěv a hru na kytaru má stále dostatek energie. "Jsem rád, že jsem zase tady. Posledně jsem se tady měl skvěle, jste výborné publikum," řekl zpěvák a omluvil se za svůj jižanský přízvuk. Návštěvníci koncertu se poté dočkali jeho hitů I Need You So nebo See That My Grave Is Kept Clean.

B.B. King s podporou své kapely předvedl poctivý jazzový jam, v němž jeho skladby dosahovaly až desetiminutové stopáže. Vyvrcholením koncertu byl okamžik, kdy zpěvák vyznával svůj obdiv ženám. „Ženy jsou to nejlepší na naší planetě. Všechny jsou krásné, ošklivou ženu jsem v životě neviděl," sdělil svým příznivkyním B.B.King před písní You Are My Sunshine. Závěr 90 minutového vystoupení patřil skladbě Guess Who, po níž bluesový král rozhazoval do publika mince.

Legendární zpěvák a kytarista B.B. King vystupuje na světových pódiích již od 40. let minulého století a od této doby nahrál více než 50 alb. Ani ve svém pokročilém věku příliš neodpočívá a permanentně se věnuje koncertování a produkci nového hudebního materiálu. Třiaosmdesátiletý B.B. King má na svém kontě 15 cen Grammy a může se pochlubit několika zlatými i platinovými deskami. V roce 1987 byl uveden do Rock´n´Rollové síně slávy.

Hudebník bývá označován za nejlepšího bluesového kytaristu všech dob a odborníci si cení jeho náročné techniky. Svou specifickou hrou na kytaru inspiroval mnohé generace muzikantů, mezi něž patří Eric Clapton, Mike Bloomfield, Freddie King, Otis Rush nebo Johnny Winter.

Své poslední studivé album s názvem One Kind Favor vydal B.B. King v uplynulém roce a získal za něj Grammy v kategorii Nejlepší tradiční bluesové album. Mezi jeho nejznámější písně patří Three O'Clock Blues, Please Love Me, You Upset Me Baby, When My Heart Beats Like a Hammer, Bad Luck, Sweet Sixteen nebo Chains and Things.